DÜNYADA ITALFARMACO

Bugün Italfarmaco Group; İtalya, İsviçre, Fransa, İspanya, Almanya, Portekiz, Yunanistan, Rusya, Türkiye, Şili, Peru ve bağlı kuruluşu Chemi Spa ile ABD ve Brezilya’da satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Şirket dünya çapında 3.000’den fazla çalışanıyla yüksek kalite anlayışı ve güçlü medikal altyapısı ile yenilikçi ürünlerini hasta ve hekimlerin kullanımına sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana, Italfarmaco mevcut tıbbi tedavilerde sürekli iyileştirme arayışına kendini adamıştır. Bu nedenle yürütülen tüm çalışmalarda öncelikli odağı her zaman Ar-Ge olmuştur.

Italfarmaco, immüno-onkoloji, kardiyovasküler, antitromboz, jinekoloji, dermatoloji, ortopedi, nöroloji ve pediatri alanlarında çalışmalarını yürütmektedir.

Italfarmaco üretimini en yüksek kalite standartlarında modern endüstriyel üretim tesislerinde yapmaktadır. Enjeksiyon ve katı oral ürünler için Milano’da, sıvı oral ürünler, yarı-katı hormon ve yarı-katı hormonal olmayan ürünler için de Madrid’de bir üretim tesisi bulunmaktadır.

Son dönemde Italfarmaco özellikle kardiyovasküler ve immüno-onkolojik sistem bozukluklarına bağlı hastalıklara yönelik araştırmaları ile öne çıkmaktadır. Grubun ürün portföyünün genişletilmesi ve yeni geliştirilen ürünlerin uluslararası düzeyde sunulması önceliklerden biridir. Ürün portföyünü genişletmek için Ar-Ge’ye yapılan yatırımlar artırılmakta ve hedeflenen terapötik alanlarda güçlü varlık gösteren firmalarla ticari ortaklıklar yapılmaktadır.

Şirket, Avrupa’da daha fazla genişlemek ve dış pazarlarda yeni iştiraklerin kurulması amacıyla farklı şirketlerle iş birliği ve ortaklık yapma hedefini korumaktadır.

Italfarmaco, ilaç araştırma, üretim ve pazarlamasının yanı sıra bağlı kuruluşu CHEMI SPA aracılığıyla ilaç aktif hammadde üretimi de yapmaktadır.

deneme bonusu veren siteler